Politolog, pedagog, uczęszcza do Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu w Białymstoku Od 2007 roku związana jest z tematyką migracji i integracji cudzoziemców oraz edukacji dzieci z doświadczeniem migracji i edukacji międzykulturowej, przede wszystkim w ramach współpracy z białostockimi organizacjami pozarządowymi. Tworzy, realizuje i koordynuje projekty społeczne z tych obszarów, adresowane zarówno do uchodźców i migrantów, jak i społeczności przyjmującej. Jest autorką, współautorką i realizatorką projektów edukacyjnych oraz autorką badań, raportów i artykułów naukowych dotyczących edukacji dzieci cudzoziemskich, edukacji międzykulturowej i integracji cudzoziemców.
W latach 2017 – 2020 współpracowała z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej jako ekspertka w obszarze integracji cudzoziemców. Uczestniczka wielu wizyt studyjnych, w ramach których miała możliwość zgłębiania dobrych praktyk i rozwiązań dotyczących integracji cudzoziemców, edukacji dzieci cudzoziemskich i budowania włączających społeczności.